Konsultacje dla Rodziców

Na samym początku chciałabym bardzo docenić  i podziękować Ci, że jesteś tutaj. Oznacza to, że w Twoim życiu jest mały (a może już całkiem duży) człowiek, który jest Ci bliski i jest dla Ciebie ważne, aby być dla niego wsparciem i budować z nim bezpieczną, opartą na szacunku relację. 

Być może masz bogatą wiedzę, dużo czytasz, uczęszczasz na warsztaty, ale w codziennym życiu jest Ci trudno reagować tak, jakbyś chciał/ chciała?

A może kiedy pojawiają się intensywne emocje zauważasz w swoich reakcjach zachowania własnych rodziców i jest Ci z tym ciężko?

Być może czujesz przytłoczenie i potrzebujesz wysłuchania, bez oceniania, dobrych rad, za to ze zrozumieniem, ciepłem i życzliwością?

Zapraszam Cię do przeczytania jak mogę Cię wesprzeć i być dla Ciebie.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania- napisz lub zadzwoń bezpośrednio do mnie.

Z przyjemnością na nie odpowiem.
Z uważnością i szacunkiem wspieram rodziców, którzy pragną:

  •  wychowywać dzieci bez krzyków, kar i nagród 
  • towarzyszyć pociechom, które przeżywają trudne emocje bez poczucia przytłoczenia i zalania własnymi, dorosłymi emocjami
  • budować bezpieczną, opartą na szacunku więź z dzieckiem
  • nauczyć się dostrzegać, nazywać i opiekować się potrzebami stojącymi za „nieatrakcyjnym” zachowaniem dziecka, nawet wtedy, kiedy nie widzimy możliwości ich zaspokojenia.
  • otrzymać wsparcie: bez oceniania, za to z ogromną dawką empatii, ciepła, zrozumienia, przestrzeni na refleksję oraz wartościowych narzędzi i wskazówek do przetestowania (warto pamiętać, że każda rodzina i każde dziecko jest inne i może potrzebować innego towarzyszenia i wsparcia. Potrzeby oraz sposoby ich zaspokojenia mogą również zmieniać się w czasie, dlatego dobrym pomysłem jest po prostu sprawdzanie, eksperymentowanie i aktualizowanie w czasie:)  
  • W momentach zwątpienia, zagubienia i poczucia przytłoczenia pomagam rodzicom odzyskać wiarę i zaufanie do tego, że ścieżka, którą podpowiada im intuicja i głos serca jest tą właściwą i wspieranie pociech w duchu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy ma głęboki sens.

Bądź tym dorosłym, którego potrzebowałeś kiedy byłeś 

dzieckiem

Czego dzieci nam nie mówią:

Nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo

Milton Erickson

Zarezerwuj wygodny dla siebie termin:

Zadzwoń do mnie

+48 796 236 306

Napisz e-mail

kontakt@patrycjajuszkat.pl

Kontakt Skype

Pracownia Dobrych Relacji Patrycja Juszkat

+48 796 236 306 / kontakt@patrycjajuszkat.pl