j

Terapia indywidualna

Czasami w życiu zdarza się, że czujemy się zagubieni, przytłoczeni i potrzebujemy kogoś, kto nas naprawdę zrozumie i będzie przy nas w trudnych chwilach. Może to być czas, gdy ciężko nam zebrać myśli, kiedy nasze emocje są intensywne i potrzebujemy rozmowy z kimś, kto będzie nas słuchał, troszczył się o nas i dawał nam wsparcie. To tak naturalne – pragnienie otrzymania ciepła, życzliwości i zrozumienia od drugiego człowieka, które daje nam poczucie, że nie jesteśmy sami.

Być może już od dłuższego czasu zastanawiasz się, czy warto umówić się na wstępną konsultację? Być może powtarzasz sobie w myślach, że nie dajesz już rady? Czujesz ogromne przytłoczenie? Stale doskwiera Ci poczucie winy? Często odczuwasz niepokój lub napięcie? Bardzo martwisz się, jak inni Cię postrzegają?  Brakuje Ci wiary w siebie? Nieustannie wszystko analizujesz? Paraliżuje Cię strach przed popełnieniem błędu? Zostawiasz wszystko na ostatnią chwilę i czujesz się tym zmęczona/zmęczony? Być może wkładasz bardzo dużo energii, aby na zewnątrz wszystko wyglądało perfekcyjnie, ale wewnątrz rozpadasz się na kawałki?

Być może doskwierają Ci objawy ze strony ciała? Brakuje Ci sił i energii? Doskwiera Ci poczucie wyczerpania? Często boli Cię brzuch? Odczuwasz ucisk w klatce piersiowej? Bolą Cię ramiona, kark, plecy? Ciężko Ci zasnąć przez gonitwę myśli? A może często wybudzasz się w nocy?

A może ważne dla Ciebie relacje stały się trudne? Ciężko Ci się porozumieć z bliską Ci osobą? Odnosisz wrażenie, że każda wymiana zdań kończy się kłótnią? Brakuje Ci zrozumienia?  A może jest tak, że kiedy czujesz się dotknięty/ dotknięta reagujesz złością, lub przeciwnie- wycofujesz się i tracisz szansę, aby bliska osoba mogła usłyszeć co czujesz i być przy Tobie tak jak potrzebujesz? Być może zauważyłeś, że niektóre relacje już Ci nie służą i rozważasz ich zakończenie? 

Być może jest to czas w Twoim życiu, kiedy chciałbyś/ chciałabyś zadbać o siebie, skupić się na swoich mocnych stronach i poczuć się pewniej, spokojniej i bezpieczniej?

Chciałabym w tym miejscu wspomnieć, że decyzja o poproszeniu o wsparcie jest aktem odwagi i troski o siebie. I że jestem tutaj dla Ciebie:)

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej-z przyjemnością przybliżę Ci podejścia, w których pracuję.

Terapia koherencji

Terapia Koherencji stanowi rewolucyjne podejście do psychoterapii, zakorzenione w modelu przekształcania traumy Bruce’a Eckera. Jest to terapia, która skupia się na głębokim zrozumieniu i przekształcaniu wzorców myślowych i emocjonalnych, stanowiących fundamentalne elementy ludzkiego doświadczenia. W jej podstawie leży przekonanie, że głęboko zakorzenione wzorce stanowią klucz do zrozumienia i przezwyciężenia trudności psychicznych, a proces transformacji wymaga uwzględnienia zarówno aspektów emocjonalnych, jak i neurobiologicznych.

 

Terapia Internal Family Systems (IFS)

Terapia Internal Family Systems (IFS), stworzona przez dr. Richarda Schwartza w latach 80. XX wieku, to innowacyjne podejście psychoterapeutyczne, które kładzie nacisk na zrozumienie i integrację różnych aspektów naszej psychiki. Centralnym założeniem IFS jest pojęcie „Self” (Ja), pełniącego rolę integralnego punktu zdolnego do prowadzenia procesu uzdrawiania psychicznego. 

Proces terapeutyczny IFS jest głęboko doświadczeniowy, umożliwiając wejście w bezpieczny dialog z poszczególnymi częściami naszej psychiki. Szczególnie istotne w tym procesie  jest zrozumienie ich unikalnych przekonań, emocji i mechanizmów obronnych. 

Terapia IFS okazuje się szczególnie skuteczna w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych, takich jak zaburzenia lękowe, depresja, PTSD, zaburzenia odżywiania czy problemy związane z relacjami interpersonalnymi. 

Jak przygotować się do spotkania online?

  • Wybierz spokojne miejsce, w którym będzie Ci przede wszystkim wygodnie. Być może trudno Ci o spokojną rozmowę w domu- żaden problem! Możesz połączyć się ze mną, jak niektórzy klienci, z samochodu zaparkowanego w cichej uliczce, ławki z parku lub innego miejsca. Najważniejszy jest tutaj Twój komfort
  •  Przygotuj sobie ulubioną kawę/ herbatę/ szklankę wody.
  • Warto mieć pod ręką notes i coś do pisania.
  • Możesz przygotować sobie notatki- jakie tematy chciałbyś poruszyć, co jest dla Ciebie istotne, jakie są Twoje oczekiwania względem naszych spotkań. Jeżeli nie masz czasu lub jest to zbyt dużo- spokojnie:) Od tego jest między innymi wstępna konsultacja- zrobimy to wspólnie.
  • O umówionej godzinie zadzwoń do mnie przez Skype, Whatsapp lub Zoom.  Jeżeli nie możesz się spotkać w ustalonym terminie- poinformuj mnie jak najwcześniej, najchętniej 48h przed naszym spotkaniem.
  • Po spotkaniu otrzymasz fakturę, którą możesz uregulować na spokojnie w ciągu 2 dni. Być może mieszkasz w innym kraju i chciałbyś, abym wystawiła fakturę w Twojej walucie? Nie ma najmniejszego problemu. Wystarczy, że powiesz mi o tym podczas naszego spotkania.

Zarezerwuj wygodny dla siebie termin:

Zadzwoń do mnie

+48 796 236 306

Napisz e-mail

kontakt@patrycjajuszkat.pl

Kontakt Skype

Pracownia Dobrych Relacji Patrycja Juszkat

+48 796 236 306 / kontakt@patrycjajuszkat.pl