Czy zdarza Ci się:

  • Odczuwać silny gniew na dziecko?
  • Krzyczeć na nie i wypowiadać słowa, które ranią i pozostają w pamięci dziecka?
  • Stracić kontrolę nad sobą, a chwilę później odczuwać poczucie winy i smutek patrząc na łzy dziecka lub strach w jego oczach?
  • Przypominać sobie jak Twoi rodzice reagowali impulsywnie i obiecywać sobie, że następnym razem zachowasz spokój, bo nie chcesz, aby Twoje dzieci czuły się tak jak Ty kiedyś?
  • Spoglądać z miłością na śpiące wieczorem dziecko i postanawiać sobie, że następnym razem będziesz reagować z większą łagodnością i cierpliwością?
  • I pomimo tego, wciąż czuć w sobie silne emocje, które w jednej chwili przejmują nad Tobą kontrolę i sprawiają, że reagujesz w sposób, który rani dziecko?

 

Zapraszam Cię serdecznie do wartościowego i niezwykle praktycznego programu, który pomógł już wielu rodzicom.

Podczas wspólnej pracy w formie sesji telefonicznych oraz online (dostępnych z każdego miejsca na świecie) analizujemy, sprawdzamy i eksperymentujemy z nowymi rozwiązaniami.

Każdy człowiek, każde dziecko i każda rodzina są inne i wyjątkowe zarazem, dlatego rozwiązanie, które sprawdza się w jednym domu, niekoniecznie będzie tym właściwym dla innej rodziny. Za każdym razem poszukujemy takich rozwiązań, które będą zgodne z wartościami oraz stylem życia konkretnej rodziny.

Pomiędzy sesjami przyglądamy się sytuacjom, które prowadzą do wybuchów gniewu lub krzyku, sprawdzamy reakcje naszego ciała, pojawiające się emocje oraz myśli. Badamy, które przekonania prowadzą do silnych reakcji emocjonalnych i poszukujemy nowych, prawdziwych, które będą nas wspierać.

Pochylamy się wspólnie nad potrzebami oraz możliwymi strategiami ich zaspokajania.
Zdarza się, że po raz pierwszy w życiu uczymy się prosić o pomoc- wiele z nas, kobiet, ma w sobie przekonanie, że z wszystkim sobie trzeba sobie świetnie radzić, a proszenie o pomoc jest formą przyznania się do „porażki”, wiele z nas oczekuje również, że inni domyślą się czego potrzebujemy i pospieszą z pomocą.

Bardzo mocno wierzę w program „Złość zaopiekowana”. Jest on wynikiem moich wieloletnich obserwacji, doświadczeń oraz kilkuletniej pracy z rodzicami. Skonstruowany jest w taki sposób, aby zmiany były trwałe i małymi koczkami prowadziły do wykształcenia nowych, wspierających sposobów reagowania. 

Program jest nieocenioną pomocą dla osób, które krzyczą, reagują gniewem i w konsekwencji odczuwają wyrzuty sumienia i poczucie winy.

Rozumiem to, ponieważ samej było mi kiedyś trudno reagować spokojnie, bez emocji. Rozumiem także, co może przeżywać dziecko, kiedy zamiast bezpiecznej, bezwarunkowej miłości otrzymuje krzyk, który boli tak samo, a może nawet bardziej niż uderzenie.

Wiem, jak bardzo może zmienić się sytuacja w naszych domach, kiedy nauczymy się reagować w nowy, nie krzywdzący innych sposób. I rozumiem też, że jest nam trudno, bo w większości przypadków nikt nigdy nie nauczył nas regulować naszych emocji, wyrażać złość w bezpieczny sposób i komunikować z bliskimi, tak, aby bez krytykowania i oceniania wyrazić nasze uczucia i potrzeby.

Fundamentem programu „Złość zaopiekowana” jest codzienna praktyka, eksperymentowanie z nowymi rozwiązaniami oraz wyciąganie własnych, indywidualnych wniosków.

Lista tematów i zagadnień poruszanych podczas programu „Złość zaopiekowana”

1. Neuropsychologia złości. Jaką funkcję pełni ciało migdałowate, kora przedczołowa oraz neurony lustrzane.

2. Nazywanie emocji. Barometr złości

3. Dostrzeganie reakcji ciała

4. Złość jako cenna informacja o naszych granicach i niezaspokojonych, ważnych potrzebach

5. Przed czym chroni mnie moja złość? Nurkujemy głęboko pod powierzchnię wody i sprawdzamy jakie delikatne, wrażliwe uczucia spoczywają pod taflą złości

6. Myśli zapalne- jak interpretuję tą sytuację

7. Moje czułe punkty, które wyzwalają reakcję złości. Czyli co mnie w tym wszystkim boli i jak mogę się tym zaopiekować?

8. Gdzie leży moja odpowiedzialność?

9. Jak rozmawiać o swoich uczuciach, potrzebach i granicach, tak aby zostać usłyszanym?

10. Ćwiczenie uważności

11. Stworzenie własnej grupy wsparcia, czyli jak relacje z bliskimi wpływają na nasz dobrostan

12. Zaopiekuję się sobą- w końcu zadbam o to co dla mnie ważne i co sprawia, że się uśmiecham

13. Obniżamy poziom napięcia. 

14. I na koniec: jak zatrzymać nadjeżdżający pociąg, czyli jak pomóc sobie kiedy robi się naprawdę „gorąco”.

Program jest doskonałą okazją, aby:

 przyjrzeć się swojej dorosłej złości: jaką pełni rolę, przed czym mnie chroni, jakie działania podejmuję pod jej wpływem? Czy jest dla mnie wspierająca czy może zostawia mnie z poczuciem winy i wstydu?

 z uważnością i łagodnością przyjrzeć się dziecięcej złości. O czym ona jest? O czym mówi mi to konkretne zachowanie dziecka? Jakich stresorów nie dostrzegam? Jakie potrzeby domagają się zauważenia?

 poznać, przetestować i wybrać dla siebie narzędzia oraz strategie, które będą wspierające i pomogą wyregulować własne emocje oraz być blisko i towarzyszyć dziecku, które przeżywa trudność.

Program oparty jest o indywidualne spotkania telefoniczne lub online (Skype, Zoom, Whatsapp), dostępne z każdego miejsca na świecie. Na spotkanie należy zarezerwować sobie ok. 60 min czasu. Inwestycja przy zapisach do 27.01.2020 do godz. 23.59 to 140zł. za spotkanie. Po tym czasie cena wzrasta do 160zł.

Dostępne terminy: poniedziałek-piątek 9.30-20.30

Ilość miejsc: 8

O gwarancji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zapewnić sobie miejsce w programie wystarczy napisać wiadomość kontakt@patrycjajuszkat.com lub poprzez stronę Pracowni na facebooku.

Zapraszam serdecznie,

 

O Pracowni

Pracownia Dobrych Relacji powstała z myślą o osobach, które pragną podnieść jakość swoich relacji. Podczas indywidualnej pracy w przyjemnej, lekkiej atmosferze dzielę się swoją wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem, wspierając osoby doświadczające trudności w  relacjach, zarządzaniu emocjami oraz komunikacji. Praca ukierunkowana jest na osiągnięcie celów ustalonych podczas pierwszego spotkania, w maksymalnie krótkim czasie.

Dbając o wysoką jakość pracy gwarantuję krótki czas oczekiwania na konsultację. 

Zapraszam do kontaktu! 

Klienci o pracy ze mną

Cudowna, ciepła, życzliwa, cierpliwa, słuchająca i słysząca drugiego człowieka, czująca i rozumiejąca, dzięki temu trafiająca w sedno sprawy. Pomaga otworzyć to, co pozamykane, spojrzeć na siebie samego i sytuację z zupełnie innej perspektywy. Rozmowa z nią przynosi ulgę, daje nadzieję, rozpala ciepło, dodaje skrzydeł,  budzi do życia, otwiera oczy, pozwala dostrzec to co było niewidzialne, uczy jak nazywać rzeczy po imieniu, pozwala zlokalizować to co gryzie i przeszkadza oraz uczy jak przekształcić to w to co budujące i rozwijające oraz naprawiające. Dziękuję Patrycjo.

Barbara Treter

Patrycja, bardzo cieszę się ,  że spotkałam Ciebie właśnie w tym roku. Roku narodzin mego pierwszego dziecka a zarazem wielkiego przełomu myśli o sobie  i życiu. Dziękuję Ci za ciepło, delikatność a zarazem ogromny profesjonalizm. Wspierasz mnie kiedy chcę stać się lepsza dla siebie, męża , dziecka, rodziny, przyjaciół. I powiem Ci jedno – uwielbiam stawać się naprawdę dojrzałą kobietą! Dziękuję !!!!

Noemi

Chciałabym podziękować za pomoc w naprawieniu swojego życia. Jestem zupełnie inną osobą. Praca z Tobą to była wielka przyjemność.

Sylwia Juszkiewicz

Patrycjo, dziękuję. Twoja pomoc jest nieoceniona, pomysły niebanalne. Rozmowa z Tobą to niesamowita dawka energii i inspiracji, aby być lepszym rodzicem, człowiekiem.

Aleksandra Mróz Musielak

O mnie

Nazywam się Patrycja Juszkat. Jestem  trenerką relacji, mediatorką specjalizującą się w sprawach rodzinnych, członkiem Stowarzyszenia Mediatorów Sądowych, założycielką Pracowni Dobrych Relacji, autorką programu „Kocham Uważnie” oraz „Złość zaopiekowana”.

Specjalizuję się w pomocy osobom doświadczającym trudności w relacjach, komunikacji oraz regulacji emocji. Pracuję z osobami mieszkającymi w różnych zakątkach świata, w języku polskim oraz włoskim, podczas indywidualnych sesji telefonicznych oraz online. Z osobami ceniącymi sobie kontakt osobisty spotykam się w gabinecie w centrum Poznania. 

Od 10 lat zgłębiam wiedzę z psychologii oraz mediacji, z szczególnym naciskiem na regulację emocji, komunikację oraz relacje. Bliskie jest mi holistyczne podejście, uwzględniające zdrowy styl życia oraz wewnętrzną równowagę. W swojej pracy wykorzystuję elementy Terapii Skoncentrowanej na Emocjach dla Par (EFT),  Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS), Porozumienia bez Przemocy (NVC), Rodzicielstwa Bliskości, Self-Reg oraz Mindfulness.

Bądźmy w kontakcie

Patrycja Juszkat
+48 796 236 306
kontakt@patrycjajuszkat.com

Profesjonalne wsparcie w formie indywidualnych sesji telefonicznych oraz online dostępnych z każdego miejsca na świecie.
Dla osób ceniących sobie kontakt osobisty istnieje możliwość spotkań w gabinecie w Poznaniu.
Dostępne godziny 9.00-21.00 po wcześniejszej rezerwacji terminu.


Kontakt dla mediów: wspolpraca@patrycjajuszkat.com. Zapraszam dziennikarzy oraz media do współpracy,
+48 796 236 306 / kontakt@patrycjajuszkat.com